Walentynki 2021 w świetlicy i klasie III
Data: 28-02-2021 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


Walentynki zawitały do naszej świetlicy, a wraz z nimi atmosfera pełna życzliwości i miłości. W tygodniu poprzedzającym święto zakochanych świetliczaki czytały i słuchały tekstów związanych z omawianą tematyką, które były dla nich inspiracją podczas przeprowadzanych rozmów. Wychowawczynie przybliżyły im także postać patrona dnia zakochanych - Św. Walentego.
Dzieci bardzo chętnie wypowiadały się na temat miłości i uczuć okazywanych najbliższym im osobom. Starały się także odpowiedzieć na pytanie „Czym różni się miłość od przyjaźni?” i wraz z wychowawczyniami próbowały zdefiniować te pojęcia. Dzieci ochoczo opowiadały o swoich przyjaciołach, wymieniając przy okazji, jakie cechy powinien posiadać prawdziwy przyjaciel. Uczniowie z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem okazywali swoje uczucia poprzez wykonywanie pięknych kartek walentynkowych z życzeniami i wysyłanie ich do swojej sympatii „Pocztą Walentynkową”, która, jak co roku, działała w szkolnej świetlicy.

Już w piątek 12 lutego świetlica zamieniła się w walentynkowe laboratorium. Z pomocą łatwo dostępnych i bezpiecznych produktów takich jak: olej, woda, ocet, soda, barwniki, tabletki musujące i płyn do naczyń, uczniowie przeprowadzali niezwykle efektowne eksperymenty.
Było dużo brokatu, bąbelków, piany i zaskakujących, ale niegroźnych eksplozji, a przy tym sporo bezcennej wiedzy. Następnie, z farb i płynu do naczyń powstały bąbelkowe farby, którymi uczniowie tworzyli oryginalne walentynkowe prace.
Był także czas na matematyczną zabawę z szukaniem swojej drugiej połowy oraz zdjęcia w fotobudce.
Na koniec tego dnia uczniowie wraz z wychowawczyniami wykonali masę z mąki ziemniaczanej, płynu do naczyń i barwników, która przyniosła im mnóstwo frajdy i zainspirowała do kreatywnej zabawy.
W poniedziałek 15 lutego przygotowanych było również mnóstwo walentynkowych atrakcji: zabawy przy muzyce, kalambury, poszukiwanie drugiej połówki oraz zajęcia plastyczne, podczas których dzieci robiły laurki dla bliskich osób, walentynkowe ozdoby i prace z kolorowego papieru i piór pt. „Zakochane flamingi”.
W tym dniu uczniowie otrzymali także swoje kartki walentynkowe - ten miły gest przyniósł każdemu obdarowanemu wiele radości. „Poczta walentynkowa” jak zwykle spisała się na medal!

                                                                           Agnieszka Trojanowska, Monika Kopeć, Katarzyna Augustyn
Walentynki są świetną okazją do budowania dobrych relacji międzyludzkich i mówienia o uczuciach i emocjach. Uczniowie klasy trzeciej wiedzą doskonale, że przyjaźń to wielki skarb i że trzeba pielęgnować wzajemne relacje w grupie.
Wszystkie dzieci uczestniczyły w psychozabawie, w której przekonały się jakimi są kolegami i koleżankami oraz za pomocą techniki aktywizującej „kuli śnieżnej” podały cechy dobrego przyjaciela.
Był również czas na opowieści o przyjaźniach, wyjaśnianie przysłów o tej tematyce oraz na miłe gesty i słowa jak również na upominki.

                                                                                                                        Magdalena Kawa-SzpalaArtykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1420