Szkolny Klub Sportowy w Borku Starym powstał w roku 1988. We wrześniu tego roku do pracy w szkole przyszedł Zbigniew Biega, nauczyciel matematyki oraz instruktor tenisa stołowego. Nowy nauczyciel swoim zapałem przyciągnął za sobą młodzież i w krótkim czasie prawie wszyscy uczniowie szkoły grali w ping-ponga. Można powiedzieć, że cała szkoła żyła tenisem stołowym. Odgłosy odbijanej piłeczki było słychać na każdej przerwie, a wielu uczniów przychodziło do szkoły dużo wcześniej niż wymagał tego podział godzin, aby tylko zająć sobie miejsce przy stole tenisowym. W tym czasie sukcesy odnosili A. Gruba i L. Kucharski, a to podnosiło zainteresowanie tą dyscypliną sportu.
Zbigniew Biega rozpoczął pracę w trudnych warunkach. Do dyspozycji miał jeden stół tenisowy i zajęcia prowadził na korytarzu szkolnym (zastępcza sala gimnastyczna). Po dwóch latach intensywnej pracy przyszły pierwsze sukcesy. Z trzech grup szkoleniowych podzielonych wiekowo od zerówki do klas najstarszych wyłoniły się talenty, z których największym była Beata Szczypek, która później reprezentowała SKS Borek Stary w I lidze. Już jako 10-letnia dziewczynka uczestniczyła dwukrotnie w Olimpiadzie Dzieci o Puchar Prezydenta RP Lecha Wałęsy w Jastrzębiu Zdroju i Knurowie-Żorach. W mistrzostwach Polski UKS-ów w Olszanie (Małopolskie) w 1995 r. Beata w żakach zdobyła złoty medal, a drużyna z Borku Starego srebrny medal zespołowo. Do wyróżniających się zawodników oprócz liderki Beaty należały: Katarzyna Ślączka. Iwona Solińska. Ilona Patrzyk, bracia Błońscy, Bartosz Ruszel, Dawid Kościółek, Łukasz Szura. Za rok w podobnych MP w Nowym Targu B. Szczypek obroniła złoty medal, tym razem w kategorii młodzików. W roku 1977 drużyna kadetek z SKS Borek Stary zdobyła brązowe medale. Dużą ilość medali zdobywają też młodzi reprezentanci Szkoły Podstawowej w Borku Starym na wojewódzkich igrzyskach młodzieży szkolnej. Na mistrzostwach Polski SZS w Elblągu, Kwidzynie i Gorlicach złote medale zdobywa znowu Beata Szczypek, tym razem w młodziczkach i kadetkach. Medale zdobywają też drużynowo zarówno dziewczęta, jak i chłopcy.
Przychodzą sukcesy w ogólnopolskich turniejach klasyfikacyjnych i mistrzostwach Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. W OTK kat. A w Warszawie w marcu 1997 roku Beata Szczypek zajmuje 3 miejsce w kraju, a w OTK kat. B w Olkuszu jest druga. Na MP młodzików w Brennej zajmuje indywidualnie 6. miejsce, a drużynowo z I. Solińską 5. miejsce. Po sezonie 1996/97 w kategorii młodzików B. Szczypek klasyfikowana jest na 7. miejscu w Polsce.
Wraz z Katarzyną Ślączką uczestniczą w kadrze makroregionalnej i biorą udział w międzynarodowych mistrzostwach Belgii, gdzie w 1997 r. B. Szczypek wspólnie z Barbarą Jandą z Krakowa (później zawodniczką Siarki Tarnobrzeg) zdobywają w deblu złote medale, a rok później z nowotarżanką Kuczaj, brązowe. Sukcesy odnoszą też następcy w/w: Alicja Krużel, Kinga Szura, Agnieszka Szczęch, Adam Borowiec i najmłodsi wychowankowie trenera Biegi: Agnieszka Szura, Natalia Szura, Dariusz Koszela, Tomasz Wybraniec, Adrian Lampart.
W międzyczasie poprawia się baza materialna do uprawiania sportu w Szkole Podstawowej w Borku Starym. Staraniem dyrektora szkoły i jednocześnie prezesa klubu Lucjana Osiadłego oraz Rady Rodziców, w 1990 r. zaprojektowano, w 1992 r. zaczęto budowę, a w 1996 r. oddano do użytku piękną salę gimnastyczną, z której korzystają nie tylko tenisiści. Sukcesy indywidualne zainspirowały działaczy z Borku Starego do zgłoszenia drużyny żeńskiej do rozgrywek ligowych. Do tego potrzebne były już większe środki finansowe, których nie mógł pokryć skromny budżet SKS, i w chwili, gdy w Borku Starym założył firmę „Leś-Pol” młody biznesmen Mariusz Leś, działacze szybko namówili go do sponsorowania miejscowej młodzieży. Od 1994 r. firma „Leś-Pol”, handlująca materiałami budowlanymi, węglem i nawozami, stała się oficjalnym sponsorem sekcji, która od sezonu 1994/95 została zgłoszona do III ligi. Przez dwa lata ogrywała się w niej młodzież miejscowa, a w sezonie 1996/97 drużyna wzmocniona Justyną Krztoń z Zelmeru Rzeszów awansowała do II ligi. W sezonie 1997/98 dołączyła do ekipy z Borku Starego w charakterze grającej trenerki Małgorzata Nastaj, absolwentka kierunku wychowania fizycznego rzeszowskiej WSP.
W pierwszym sezonie beniaminek zajął V miejsce w II lidze, rok później po dojściu Wiesławy Strzępki-Michalskiej z Boreczka – trzecie, a w sezonie 1999/2000, gdy zespół wzmocniła kolejna zawodniczka z Boreczka, młodziutka Barbara Iżyk, borkowianki zdobyły wicemistrzostwo II ligi. Po okrzepnięciu i nabraniu doświadczenia, szczególnie przez młode zawodniczki: Szczypek i Iżyk, w roku 2001 przyszedł sukces w postaci awansu do I ligi. Wywalczyły go zawodniczki: Małgorzata Nastaj, Wiesława Strzępka-Michalska, Beata Szczypek i Barbara Iżyk. W kilku meczach pracującą zawodowo Michalską zastępowała Katarzyna Ślączka. Trenerką była M. Nastaj, funkcję kierownika sekcji pełnił Zbigniew Koszela, a po jego wyjeździe do USA, Ryszard Żurek. Zbigniew Biega zajął się menedżerowaniem zespołowi SKS Leś-Pol. Wsparcie duchowe drużynie zapewniał przeor klasztoru oo. Dominikanów w Borku Starym Stanisław Obara, który także w razie potrzeby służył własnym transportem na wyjazdowe zawody.
W sezonie 2002/03 zespół występował w I lidze w składzie: Małgorzata Nastaj, Jolanta Szatko-Nowak (30-krotna mistrzyni Polski), Irena Bobrowska, Alicja Paprocka, Barbara Iżyk, Wiesława Michalska, Małgorzata Diawoł. Zespół zająl II miejsce w I lidze państwowej i był o krok od baraży o ekstraklasę. W sezonie 2003/04 zespół opuszczają M. Nastaj i Jolanta Szatko-Nowak, a ich miejsce zajmuje utalentowana zawodniczka Anna Diawoł – wychowanka MDK Przemyśl. Drużyna SKS „Leś-Pol” spada do II ligi.
W sezonie 2004/05 zespół występując w II lidze zajął wysoką 5. lokatę. Ze względu na cofnięcie dotacji UGiM w Tyczynie, drużyna została wycofana z rozgrywek w sezonie 2005/06. Obecnie prowadzi się szkolenie zawodników, będących uczniami Szkoły Podstawowej w Borku Starym. Biorą oni z powodzeniem udział w zawodach gminnych, powiatowych i wojewódzkich.