Rekolekcje wielkopostne 2017
Data: 15-04-2017 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


W dniach  28 i 29 marca w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne.
Prowadził je ks. Damian Wierdak z  parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Przemyślu.
Był to ważny i potrzebny czas dla uczniów i uczennic naszej szkoły, którzy systematycznie uczęszczają na naukę religii w ramach zajęć edukacyjnych. Czas zwolnienia od zajęć szkolnych w celu odbycia rekolekcji wielkopostnych został dobrze wykorzystany.
Jak się wydaje szczególnie interesujące dla naszych wychowanków były same nauki rekolekcyjne, zawierające ciekawe opowiadania i anegdoty z życia, mniej lub bardziej nam znanych, osób świętych.

Rekolekcjonista starał się nawiązać dobry kontakt ze „słuchaczami”, zadawał ciekawe pytania i słuchał uważnie wszystkich odpowiedzi. Pojawiły się także ciekawe slajdy i filmiki oraz filmy dla dzieciaków, które  nasi uczniowie w spokoju oglądali w swoich salach lekcyjnych.
W drugi dzień rekolekcji nasi uczniowie (chór szkolny oraz dzieci z zerówki) przedstawiły krótką „Adorację krzyża” jako wprowadzenie do dalszej części nauk rekolekcyjnych. Montaż słowno muzyczny przygotowały panie: Elżbieta Koniewicz i Maria Piotrowska.
W imieniu wszystkich dzieci z naszej szkoły dziękujemy księdzu Piotrowi i księdzu  rekolekcjoniście za nauki, które ukazały nam jak otwierać drzwi do naszego i Bożego serca. Za skierowane do nas słowa, które zasiały w nas ziarenka wiary, dobroci i miłości.
Oby dobre owoce rekolekcji wielkopostnych trwały jak najdłużej.

                                                                                                                                Elżbieta KoniewiczArtykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1001