Dzień Papieski
Data: 19-10-2008 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


      30. rocznica wyboru księdza kardynała Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra w Rzymie była okazją do przypomnienia tego wyjątkowego pontyfikatu naszego Wielkiego Rodaka.
      Przygotowany na tę okoliczność program słowno-muzyczny był prezentowany przez uczniów naszej szkoły w Kościele Parafialnym św. Piotra i Pawła w czasie mszy w Dniu Papieskim (w niedzielę 12 października) oraz podczas uroczystego apelu zorganizowanego w szkole...

      Wybrane teksty przypominały najważniejsze wydarzenia z życia Papieża Jana Pawła II oraz podkreślały owoce pontyfikatu w wymiarze Kościoła, świata i oczywiście Polski. Stanowiły one jakby promocję dziedzictwa, czyli tego co nam Ojciec Święty przekazał, a więc m.in. miłości do Ojczyzny i bliźniego, bezgranicznego zawierzenia Matce Bożej, godnego znoszenia cierpienia, niesienia orędzia pokoju.
      Była to okazja do refleksji i zadumy, gdyż każdy inaczej mógł przeżyć Jego wybór, pielgrzymki, audiencje, zamach na Jego życie, rozmodlenie, chorobę czy odejście do Domu Ojca.
      Uczniowie przygotowali program pod okiem pani Janiny Trzyna.                                           W Kościele Parafialnym


Artykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=128