Dzień Pluszowego Misia 2019
Data: 14-12-2019 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. Data nie jest przypadkowa, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.
Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.
W tym roku Światowy Dzień Pluszowego Misia pod nazwą: Urodziny Misia zorganizowały panie: Renata Rochecka i Grażyna Szura w Domu Ludowym w Borku Starym.
W urodzinach udział wzięły dwie grupy dzieci: grupa młodsza z oddziału przedszkolnego i zerówki oraz grupa starsza: dzieci ze świetlicy szkolnej. Animacje dla grupy młodszej prowadziła Grupa Przebieranka z Tyczyna. Pani Marzena malowała dzieciom twarze a Pan Sebastian częstował watą cukrową.

Nie zabrakło misiowych słodkości: miodku i ciasteczek. Dzieci przyniosły ze sobą pluszowe maskotki.
Na zakończenie uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Dziękujemy paniom organizatorkom za przygotowanie Dnia Misia i miłe przyjęcie.

                                                                                                                                Elżbieta Koniewicz


Światowy Dzień Pluszowego Misia
„Misie dwa, misie dwa, misie dwa,
misie szare, misie bure oby dwa.
I kochają się te misie,
przytulają sobie pysie.
Misie szare, misie bure oby dwa.

25 listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci ze świetlicy szkolnej wybrały się do Domu Ludowego w Borku Starym. Po przybyciu na miejsce, zostaliśmy bardzo miło przywitani przez panie tam pracujące.
Na początek udaliśmy się do biblioteki, gdzie pani Grażyna Szura opowiedziała dzieciom historię powstania pluszowego misia, a Pani Renata Rochecka przeczytała dzieciom jedną z pozycji książkowych, w której głównym bohaterem był Miś. Chętne dzieci zaprezentowały również swoje umiejętności wokalne odśpiewując piosenki  o naszych głównych bohaterach.
Następnie udaliśmy się na słodki poczęstunek, w którym nie mogło oczywiście zabraknąć najlepszego przysmaku misiów, czyli miodu. Świetlicowe łasuchy szybko spałaszowały przygotowane smakołyki.
Na koniec spotkania każdy z uczniów otrzymał dyplom przyjaciela pluszowego misia. Ten dzień obfitował w wiele atrakcji i z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

                                                                                                                  Monika Kopeć, Patrycja RyszArtykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1314