''MegaMisja'' 2019/2020 w świetlicy
Data: 18-01-2020 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


Od września 2019 roku w naszej szkole kontynuowany jest program edukacyjny dla świetlic szkolnych „Mega Misja”, którego organizatorem jest Fundacja Orange.
Jest to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych i jest realizowany z grupą dzieci uczęszczających do świetlicy. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów.
W bieżącym roku szkolnym, programem objęci są uczniowie klasy I i III korzystający ze świetlicy szkolnej. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają od 45 do 60 minut.
MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii komunikacyjnych. Aby dostosować się do potrzeb dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej.

Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne wyzwania, zdobywają punkty i solidną wiedzę.
W tym roku szkolnym uczniom z klasy pierwszej udało się zdobyć pierwszą nagrodę w postaci pięknych i ciekawych książek w konkursie na „Najciekawsze zajęcia”.
Dzieci podczas zajęć wykazują się dużą wiedzą i pomysłowością. Doskonale radzą sobie ze wszystkimi zadaniami, o których wykonanie proszą Julka i Kuba. Ich ulubieńcem jest Psotnik, jeden z bohaterów gry.
Dzieci z zapałem podejmują kolejne działania.

                                                                                                                                      Monika KopećArtykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1325