Świąteczny konkurs ''Mały Architekt''
Data: 18-01-2020 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


W okresie od listopada do grudnia w naszej świetlicy trwał konkurs pt. „Mały Architekt”, polegający na konstruowaniu budowli z klocków różnego rodzaju.
O tym, że budowanie z klocków to najlepsza zabawa nie trzeba przekonywać nikogo, kto bawił się nimi w dzieciństwie. Klocki do dzisiaj w wielu domach zajmują centralne miejsce.
Bawią się nimi wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli.
Celem konkursu było przede wszystkim stymulowanie aktywności poznawczej i twórczej uczniów, rozwój wyobraźni i zainteresowań dzieci,  kształtowanie uzdolnień manualnych, umiejętność zaprojektowania budowli z klocków, zadowolenie z wykonanej pracy, umiejętność współpracy w grupie. Powstawały budowle płaskie oraz przestrzenne, okazałe i nieco mniejsze, konstruowane samodzielnie i w parach.

W konkursie łącznie wzięło udział 18 uczniów z klas I-III. Wykazali się oni wielką pomysłowością i kreatywnością. Najbardziej liczyła się pomysłowość i twórcze podejście do tematu.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 19 grudnia, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci skromnych upominków i dyplomów. Efekty ich zdolności możemy podziwiać na zamieszczonych zdjęciach.
Udział w konkursie dostarczył wszystkim małym konstruktorom wiele zadowolenia i dobrej zabawy.

                                                                                                                                      Monika KopećArtykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1328