Góra Grosza 2019
Data: 01-03-2020 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


W szkołach całej Polski odbyła się XX edycja akcji „GÓRA GROSZA". Akcję tą organizuje Towarzystwo „Nasz Dom” z Warszawy. Jej celem  jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Uczniowie wsypują do specjalnych puszek monety, które mają w swoich portfelach czy skarbonkach. Często proszą też rodziców o odkładanie najdrobniejszych monet, które potem mogą przekazać w ramach akcji usypywania szkolnej góry grosza.

W naszej szkole każda klasa i oddziały przedszkolne zaangażowały się w zbiórkę monet.
Przez około trzy tygodnie chętne dzieci wrzucały monety do założonych puszek w ich klasach. Po zakończonej akcji uczennice klasy V i VI, segregowały i liczyły wszystkie pieniądze.
W tym roku udało nam się zebrać 798,55 zł -  najwięcej klasa trzecia.
Najważniejszym jednak efektem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Uczniowie nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele!
Dziękujemy wszystkim za okazane serce i udział w tej akcji, gdyż każda, nawet drobna moneta może pomóc dzieciom.

                                                                                                                                      Monika KopećArtykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1343