Dzień Bezpiecznego Internetu 2020
Data: 01-03-2020 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


W dniu 11 lutego nasza szkoła wzięła udział w corocznej akcji Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem: "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy Razem!".
Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.
W ramach tego przedsięwzięcia  przeprowadzone zostały zajęcia z informatyki na temat bezpiecznego korzystania z zasobów sieciowych. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz dowiedzieli się z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci.
Ponadto uczennice  klasy 6 i 7 przeprowadziły quiz wśród uczniów naszej szkoły nt. działania Internetu oraz bezpiecznego funkcjonowania w sieci.

Wszyscy, którzy udzielili poprawnej odpowiedzi mogli liczyć na słodki upominek.
Z tej okazji w świetlicy szkolnej dla uczniów kl.1-3  odbyły się zajęcia o tematyce bezpieczeństwa w sieci wg scenariusza "Owce w sieci". Uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach edukacyjnych (kreskówki, wykreślanki, krzyżówki, kalambury, gry edukacyjne, zabawy ruchowe) mających na celu przypomnienie istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych.
W sali świetlicowej uczniowie przygotowali kodeks w formie plakatu „Bezpieczne dzieci w sieci” oraz kolorowe plakaty przedstawiające „Zasady korzystania z Internetu”.
Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji.

                                                                                                                   Anna Patrzyk, Monika KopećArtykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1345