Ogólnopolski program ''Czytam z klasą''
Data: 09-07-2020 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


W dobie dzisiejszych czasów, gdzie prym wiodą gry komputerowe i smartfony, bardzo ciężko jest zachęcić dzieci do czytania książek, a tym bardziej lektur.
Żeby zminimalizować problem i zainspirować dzieci do czytania, został wprowadzony do klasy II projekt edukacyjny autorstwa Honoraty Szaneckiej, upowszechniający czytelnictwo wśród uczniów klas I-III.
Założeniem programu „Czytam z klasą” było zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną. Projekt czytelniczy realizowany był od 1 października do 30 maja i składał się z trzech modułów. W każdym z modułów wybrana była jedna lektura, do której wykonano co najmniej cztery zadania.

Lektury były czytane przez nauczyciela lub samodzielnie przez uczniów, a także przez rodziców i panią bibliotekarkę. Po zrealizowaniu każdego modułu nauczyciel umieszczał na stronie projektu sprawozdanie w formie opisu i kilku zdjęć i otrzymywał od autora projektu potwierdzenie realizacji tego modułu.
Drugoklasiści przeczytali i omówili "Niesamowite przygody 10 skarpetek - czterech prawych i 4 lewych" Justyny Bednarek, "Cukierku, ty łobuzie"  Waldemara Cichonia, „Detektywa Pozytywkę”  Grzegorza Kasdepke oraz lekturę "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego.
W trakcie projektu powstało wiele gazetek związanych z przeczytanymi książkami, plakaty, lapbooki, różnorodne prace plastyczne oraz kącik czytelniczy.
Odbył się klasowy konkurs recytatorski własnej poezji, zbiórka potrzebnych rzeczy dla Schroniska Kundelek w Rzeszowie.
Powstały także agencje detektywistyczne, reklamujące się własnoręcznie wykonanymi szyldami.

                                                                                                                        Magdalena Kawa-SzpalaArtykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1370