Nietypowe święta w świetlicy - listopad
Data: 12-12-2020 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


Kalendarz obfituje w ogromną liczbę nietypowych świąt. Praktycznie do każdego dnia w kalendarzu przypisane jest jakieś święto.
W naszej świetlicy mamy wiele okazji do świętowania. Wśród typowych świąt, które obchodzimy w placówce są: święta patriotyczne, święta związane z tradycjami rodzinnymi, czy też przyrodnicze.
W tym roku szkolnym również włączyliśmy kalendarz świat nietypowych, w celach rozwojowych, poznawczych i edukacyjnych. Poniżej prezentujemy obchodzone święta w ostatnich miesiącach.
„Dzień chłopaka”- wszyscy chłopcy i ci mali, i ci duzi, obchodzą swoje święto. Dla uczniów przygotowane były różne zabawy, które tylko potwierdziły, że w naszej szkole są sami odważni i sprytni chłopcy.

Nasi dzielni uczniowie zmierzyli się w wielu zabawnych konkurencjach.
Oprócz testów wiedzy i sprawności fizycznej, uczniowie przeszli test wiedzy o samochodach, test wiedzy i umiejętności „Mistrz Wiedzy”, konkurs „Łakomczucha”, polegający na szybkim zjedzeniu czekolady.
Na samym końcu chłopcy mogli zamienić się w prawdziwych mężczyzn dodając sobie paru lat, poprzez namalowanie wąsów i brody. Wszyscy chłopcy otrzymali na pamiątkę kolorowe krawaty.
„Dzień Postaci z Bajek”- w dniu 5 listopada na całym świecie, obchodzony jest Światowy Dzień Postaci z Bajek. To dobry pretekst, aby powrócić wspomnieniami do swoich ulubionych bajek z dzieciństwa, przypomnieć sobie ich treść oraz doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.
U dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne.
Bajkowe postacie pojawiają się przede wszystkim na kartach książek i książeczek dla dzieci.
Te opowiadania rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury.
Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. Uczą i pomagają w przezwyciężaniu wielu barier.
W naszej świetlicy w tym dniu bawiliśmy się znakomicie.
Rozmawialiśmy o bohaterach bajek, oglądaliśmy i czytaliśmy nasze ulubione bajki z świetlicowej biblioteczki i przyniesione z domu, rozwiązywaliśmy zagadki i quizy o bohaterach, tytułach oraz piosenkach z przeróżnych bajek. Zrobiliśmy własne kukiełki z postaciami z bajek, które wystąpiły w naszym świetlicowym teatrzyku. To był wspaniały dzień pełen zabawy, który przypomniał, że warto wracać do historii zawartych w książkach.

                                                                                                                                      Monika KopećArtykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1391