Pierwszy Dzień Wiosny w przedszkolu
Data: 25-04-2021 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


21 marca obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny, a także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. W związku z tym, w piątek 19 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w grach i zabawach związanych z wiosną, dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji.
Barwnym pochodem z gaikami wróciliśmy do przedszkola. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny.

Natomiast w poniedziałek 22 marca przedszkolaki włączyły się w obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, czyli Dnia Kolorowej Skarpetki. Podczas krótkiej pogadanki udało nam się ustalić, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą.
Dzieci uczestniczyły w szeregu zadań i zabaw, w których mogły doświadczyć, co może czuć osoba niepełnosprawna. Dopełnieniem obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa było założenie dwóch niepasujących skarpetek, symbolizujących niedopasowane chromosomy.
W ten sposób chcieliśmy pokazać, że integrujemy się z osobami z zespołem Downa i ich rodzinami.

                                                                                                                             Elżbieta KociubińskaArtykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1433