Zwycięstwo w Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznych
Data: 10-03-2009 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


W Szkole Podstawowej nr 28 w Rzeszowie odbył się w dniu 2 marca 2009 odbył się I Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie.
W konkursie wziął udział zespół połączonych szkół z Borku Starego i Tyczyna (ogółem 26 dziewczynek - po 13 z każdej szkoły) pod kierunkiem pani Agnieszki Fudali.

Warunkiem zakwalifikowania się do finału było nadesłanie nagrań pieśni konkursowych na płycie DVD do organizatorów.
Do ścisłego finału jury wybrało 13 zespołów wykonawczych. Nasze reprezentantki zaprezentowały dwie pieśni. Pierwsza, "Marsz Sybiraków" - piękna i wzruszająca, mówiąca o niedoli tych, którzy zostali zesłani w głąb wschodniego imperium, na Syberię. Druga pieśń "Ojczyzna" to utwór współczesny. Jej autorem jest ks. Stefan Ceberek.
Obydwa utwory zostały zaśpiewane przez młodych wykonawców z ogromnym zaangażowaniem, uczuciem i zrozumieniem. Również pod względem muzycznym chórzyści wykazali najwyższy poziom artystyczny.
Pod adresem naszego zespołu zostały skierowane słowa najwyższego uznania, zarówno od jury jak i ze strony publiczności, czego efektem było zdobycie I miejsca.
Po raz kolejny wysiłek młodych chórzystów został zauważony i doceniony.
Wszystkim młodym wykonawcom serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zapału do pracy i jeszcze większych sukcesów.Artykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=153