Ekologia to priorytet
Data: 11-06-2009 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


Nasza szkoła bierze udział w konkursie-akcji "Tesco dla szkół i środowiska". Po zapoznaniu się z regulaminem konkursu postanowiliśmy oczyścić ze śmieci i otoczyć opieką fragment lasu położony w najbliższej okolicy szkoły.
Inspiracją do podjęcia takich właśnie działań stała się wizyta leśniczego z Leśnictwa w Hyżnem, który korzystając z naszego zaproszenia uczestniczył w jednej z lekcji przyrody w klasie V. Spotkanie to, połączone z wycieczką do pobliskiego lasu, uświadomiło nam potrzebę podjęcia akcji mającej na celu poprawę stanu czystości tego obszaru...

Szczególny niepokój wzbudził fakt, iż wśród śmieci zalegających w lesie znajdują się również te szczególnie niebezpieczne dla środowiska (np. baterie, stare telewizory itp.)
Skłoniło to nas do podjęcia kolejnych, niezbędnych w takiej sytuacji działań jak: zorganizowanie w naszej szkole zbiórki zużytych baterii oraz zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych.
W celu poprawy świadomości ekologicznej uczniów, zaproszona przez nas przedstawicielka Stowarzyszenia "Ekoskop" z Rzeszowa przeprowadziła szkolenie w zakresie recyclingu i kształtowania eko-nawyków w szkole i w domu.
Aby nasza akcja mogła przynieść rzeczywiste i trwałe efekty, postanowiliśmy przeprowadzić kampanię ekologiczną wśród rodziców. Przygotowany przez dzieci ciekawy montaż słowno-muzyczny został zaprezentowany lokalnej społeczności przy okazji wywiadówki.
Ostatnim, najważniejszym etapem naszej działalności konkursowej było "wielkie sprzątanie lasu", połączone z segregacją śmieci (worki na poszczególne rodzaje odpadów otrzymaliśmy od pana leśniczego).
Na zakończenie wypełniliśmy raport konkursowy i czekamy na ogłoszenie wyników współzawodnictwa.Artykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=166