Dla najmłodszych wychowanków
Data: 12-10-2009 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


Od 14 września w naszej szkole funkcjonuje punkt przedszkolny, do którego uczęszczają dzieci w wieku 3-5 lat. Jego działalność jest dofinansowana przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Punkt będzie działał do sierpnia 2012 r. Kwota dofinansowania wynosi 338.881,62 zł przy wkładzie własnym Gminy Tyczyn wynoszącym 6.000 zł. W okresie wakacji wykonano prace przygotowujące pomieszczenia punktu do przyjęcia najmłodszych wychowanków.
Parkiet w sali został wycyklinowany i polakierowany. Pomalowano ściany farbami emulsyjnymi i olejnymi...

Wymieniono oświetlenie oraz część instalacji wodno-kanalizacyjnej i dostosowano pomieszczenie ubikacji do wzrostu maluchów.
Zakupiono nowe, kolorowe meble oraz położono atrakcyjną wykładzinę na podłogę. Zakupiono wiele zabawek edukacyjnych, telewizor plazmowy, nagrywarkę DVD, radiomagnetofon, instrumenty muzyczne oraz książeczki i zestawy edukacyjne.
A wszystko po to by zachęcić dzieci do przychodzenia i aby uatrakcyjnić prowadzone zajęcia. Dzieci bardzo chętnie uczą sie poprzez zabawę.
Z zajęć dydaktyczno-wychowawczych korzysta 22 dzieci, w tym: 10-pięcioletnich, 8-czteroletnich i 4-trzyletnich.
Głównym celem punktu przedszkolnego jest przygotowanie dzieci do wcześniejszego rozpoczynania nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej.
 

Artykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=183