Teatr bawi, uczy i wychowuje
Data: 15-11-2009 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


W ramach projektu edukacyjnego "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy", uczniowie klasy II odwiedzili w dniu 23 października Teatr "Maska" w Rzeszowie.
Najpierw obejrzeli spektakl teatralny pt. "Mała księżniczka" zrealizowany na podstawie powieści F. H. Burnett. Jest to opowieść o dziewczynce wychowywanej w Indiach.
Po śmierci mamy, mała Sara została przywieziona przez ojca do Londynu i oddana na prywatną pensję panny Minchin...

Sara była mądra, piękna i bogata, dlatego wszyscy nazywali ją księżniczką. Po śmierci ojca "księżniczka" była zmuszona przerwać naukę i pracować jako służąca. Mając czułe serce, pracując ciężko i wierząc w przyjaciól, dramatyczny los Sary odmienił się i przedstawienie zakończyło się dobrze.
Spektakl bardzo podobał się dzieciom, ponieważ był ciekawy, mądry i pouczający. Miał on formę musicalu z pięknymi kostiumami, stylową scenografią i wspaniale grającymi aktorami. Po spektaklu po naszych uczniów przyszła aktorka pani Małgorzata Szczyrek (odgrywająca rolę srogiej panny Minchin) i zaprowadziła dzieci do Muzeum Lalek Teatralnych.
Tam uczniowie mieli lekcję edukacyjną, podczas której:
- zapoznali się ze zbiorami muzeum,
- dowiedzieli się o podstawowych rodzajach lalek teatralnych,
- poznali zasady animacji kukły, marionetki, jawajki,
- przeprowadzili wywiad z aktorką na temat jej pracy.
Po powrocie do szkoły uczniowie wypowiadali swoje refleksje, wrażenia i wnioski z obejrzanego przedstawienia. Oceniali postępowanie głównych bohaterów oraz przedstawiali w formie plastycznej najciekawsze dla nich wydarzenia.
Podczas wyjazdu do teatru pomocą służyli rodzice: pani Ewa Kawalec i pan Jan Bieniek, za co dziękują uczniowie i wychowawczyni.

                                                                                                                  Krystyna OsiadłaArtykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=190