Ufoludek w przedszkolu
Data: 14-04-2010 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


Jestem Ufuś piegowaty,
Mam ubranko w srebrne łaty,
A na głowie czułki dwa,
Skaczę lekko hopsa, sa.
Mieszkam sobie we wszechświecie.
Podróżuje w swej rakiecie.
Przyjaciela zdobyć chciałem.
Więc na Ziemię przyleciałem.   (Spotkanie z Ufoludkiem)


Dnia 10 marca 2010 roku w trakcie realizacji tematu kompleksowego „W dalekim kosmosie”, przedszkolaki spotkały się z przybyszem z obcej planety – Ufoludkiem, który zabrał ich w podróż po nieznanych planetach. Dzieci odwiedziły trzy planety: „Planeta wiatrów”, „Planeta Skarbów”, „Planeta wiecznych zabaw i tańców”.
Na każdej z planet przeżyły wiele przygód, m.in. układały z chustek jedną dużą sylwetę drzewa, tworzyły fotograficzny obraz tego, jak wygląda planeta wiatrów, wypowiadały swoje największe marzenie, poznały kroki taneczne „ufoludkowego tańca”. Podczas wizyty Ufusia dzieci pogłębiły swoją wiedzę o kosmosie i przekonały się, jak wyglądają różne planety oraz księżyc. Dla pogodzenia nauki z przygodą, wszystko odbyło się w formie zabawy. Podroż zakończyła się wykonaniem pracy plastycznej inspirowanej postacią Ufusia „Mój przyjaciel Ufoludek”.
Mali odkrywcy zadeklarowali, że już nie mogą doczekać się kolejnych odwiedzin sympatycznego gościa…Artykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=234