Konkurs o Janie Pawle II
Data: 03-04-2006 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


 
   W miesiącu marcu Parafia oraz Akcja Katolicka w Borku Starym ogłosiły konkursy
związane z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. W konkursach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu parafii. Konkursy były przeznaczone dla dzieci z klas IV-VI, ale do części plastycznej włączyły się też dzieci młodsze. Konkursy zorganizowano z okazji
I rocznicy śmierci Ojca Św. Jana Pawła II...


      W konkursie plastycznym "Ojciec Święty Jan Paweł II w oczach dziecka" I nagrodę zdobył Mateusz Biega z klasy V, drugą Marcin Świst z klasy VI, a trzecią Sabina Ossolińska z klasy I. Wyróżnienia otrzymali: Sylwia Fuglewicz z kl. III, Monika Fuglewicz z kl. I, Agata Kalita z kl. V, Agata Krajewska z kl. V, Anna Horyń z kl. VI, Tomasz Kuśnierz z kl. IV, Aneta Krzanowska z kl. IV oraz Agnieszka Cisło z kl. VI.
W konkursie pytań: "Jak wspominasz postać Ojca Świętego Jana Pawła II" i "Jak przeżyłeś dni śmierci i pogrzebu Ojca Św. i jakie uczucia Ci wtedy towarzyszyły", uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące nagrody: Arkadiusz Nowak z kl. VI - I miejsce i Sylwia Siwiec z kl. IV - II miejsce. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Wioletta Wieczerzak i Arkadiusz Patrzyk, obydwoje z klasy V.
Pozwolę sobie zacytować słowa komisji konkursowej:
      "Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie z tak ważnej okazji rocznicy śmierci Ojca Św. Jana Pawła II, wielkiego Polaka, który wszczepił w nasze serca tyle nadziei i jak dzieci określiły w pracach nazywając go "proboszczem świata, niestrudzonym pielgrzymem, dobrym pasterzem dbającym o swoje owce, orędownikiem pokoju, miłośnikiem młodzieży świata" itp. Jeszcze wiele prac należałoby nagrodzić, ale niestety nie jest to możliwe. Mamy nadzieję, że Ojciec Święty raduje się w niebie, że dzieci Go tak doceniły w swoich pracach konkursowych. Gratulujemy nagrodzonym, dziękujemy nauczycielom, księżom za trud i zaangażowanie włożone w to dzieło."
      Nagrody zostały wręczone po zakończeniu niedzielnej Mszy Św. w dniu 2 kwietnia 2006 r., a nagrodzone prace można oglądać w Kościele Parafialnym.

      W imieniu całego grona pedagogicznego dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu za udział i gratuluję zwycięzcom oraz wyróżnionym.

Artykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3