Święto pluszowego misia i zabawa andrzejkowa
Data: 08-12-2010 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


„Pokochaj pluszowego misia
On przyjacielem dzieci jest…”

Wszystkie dzieci kochają misie, to jedna z najbardziej znanych i ulubionych zabawek.
Od ponad 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie.
To z nim dzielą się radościami i smutkami, jemu powierzają  największe tajemnice.
On pocieszy, doda otuchy i do niego przytulają się zasypiając...

Jest  przyjacielem, na którego zawsze mogą liczyć, który jest zawsze wtedy, kiedy go najbardziej potrzebują.
Dlatego dnia 25 listopada dzieci z grupy Krasnoludki uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Celem tego święta było m.in. przybliżenie  dzieciom, w sposób bardzo przystępny, historii powstania pluszowego misia, przedstawienie różnych sylwetek misiów - bohaterów literackich, filmowych i muzycznych- Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Kolargola; zachęcenie do  poszanowania zabawek, wdrażanie do wypowiedzi na bliski dzieciom temat, zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek oraz zabawy przy muzyce.
Maluszki przyniosły z domu swoje ulubione maskotki, które umieściły w sali na honorowym miejscu – specjalnie przygotowanym tronie. Wielką atrakcją było spotkanie z misiem Benkiem, w rolę którego wcieliła się pani Magdalena Kawa – Szpala.

W drugiej części dnia odbyła się zabawa andrzejkowa, w trakcie której dzieci zapoznały się z ludową tradycją wróżenia.
Przedszkolaki miały zaszczyt gościć wróżkę Elizę, która wprowadziła nas w tajemniczy nastrój oraz przeprowadziła kilka wróżb, m. in.: „Imiona”, „Kubki przyszłości”, „Kim będę w przyszłości, „Losowanie kolorów”, „Grosik na szczęście”.
Jednak zabawa andrzejkowa to nie tylko wróżby i czary, to także świetna okazja do tańca przy przebojach muzyki rockowej oraz przy piosenkach dla dzieci. Przedszkolaki tańczyły, bawiły się w korowodach, wykonywały pląsy oraz śpiewały znane im piosenki. Podczas zabawy były przerwy na słodki poczęstunek.
Zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał dobry humor, nie brakowało także ochoty do pląsów - szkoda, że dzień minął tak szybko!Artykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=300