Dzień Papieski w Kościele Parafialnym
Data: 31-10-2011 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


W niedzielę, 16 października, w Kościele Parafialnym w Borku Starym została zorganizowana uroczystość upamiętnienia 33 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża – Dzień Papieski.
Został on zorganizowany przede wszystkim z potrzeby serca wspomnienia naszego kochanego Ojca Świętego oraz jako podziękowanie za dar beatyfikacji naszego rodaka - Papieża Jana Pawła II.
Dzieci z oddziału przedszkolnego, zerówki, klasy I i IV od dłuższego czasu przygotowywały się do tego dnia pod okiem ks. Andrzeja oraz pani Asi...

Czwartoklasiści przedstawili krótką inscenizację dotyczącą życia naszego papieża, natomiast młodsze dzieci w żółto – białych strojach, z radością śpiewały znane piosenki religijne, m.in. „Santo Subito”, „Benedetto”, „Gdy wszyscy święci”, „Zabierzesz mnie na drugi brzeg”, „Powiedz ludziom”.
Podczas uroczystości niektóre dzieci po raz pierwszy miały okazję usłyszeć głos Jana Pawła II.
Na zakończenie występu, za pracę i wkład w przygotowanie uroczystości mali artyści zostali nagrodzeni wielkimi brawami oraz słodkościami od Księdza Andrzeja.
Dzięki takim spotkaniom pozwalamy dzieciom dotknąć przez chwilkę kawałka nieba i pokazujemy, że należy być dobrym i wrażliwym człowiekiem.Artykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=371