Pierwszy egzamin szóstoklasistów
Data: 13-04-2007 o godz. 01:51:09
Temat: PHP-Nuke


Chwile emocji, nerwy, może tak i może nie... Po raz pierwszy w życiu stajemy przed poważną próbą... 12 kwietnia 2007 r. godzina "0" była dla nas godziną dziewiątą. To pierwszy w życiu poważny egzamin. Każdy z nas chciałby wypaść jak najlepiej. Ostatnia wymiana zdań i czas mija. Trzeba wejść na salę. Czeka komisja, czekają zadania, z którymi trzeba się uporać... Wpisujemy się na listę obecności i od teraz pozostaje nam tylko samodzielna praca. Możemy liczyć tylko i wyłącznie na siebie...

Po 60 minutach zmagań samych z sobą oddajemy prace. Pozostaje czas wyczekiwania na efekty pracy Komisji, która oceni nasze prace. Wiemy doskonale, że czas ten będzie nam się dłużył. Ale wiemy też, że nasze prace zostaną ocenione obiektywnie...

Oczekując na wyniki można poczytać list Ministra Edukacji:

                                                                     Warszawa, 5 kwietnia 2007 r.
 
Drodzy Uczniowie,

Sześć lat temu rozpoczęliście naukę w szkole podstawowej. Razem z Wami, czyli w tym samym roku szkolnym, do podstawówek „wkroczył” ogólnopolski sprawdzian, pisany przez wszystkich uczniów kończących szkołę.

Przez pięć kolejnych lat mieliście okazję przyglądać się przystępującym do sprawdzianu koleżankom i kolegom ze starszych klas. Na pewno zauważyliście, jak się przed tym pierwszym poważnym egzaminem mobilizują, jak z odpowiedzialnością przyjmują zaszczyt bycia reprezentantami swoich szkół, i wreszcie – jak z dumą odbierają zaświadczenia z wynikami.

Teraz przyszła kolej na Was. Za kilka dni to Wy staniecie się w swoich szkołach najważniejsi. 12 kwietnia przystąpicie do sprawdzianu i pokażecie, jak dużo nauczyliście się w ciągu sześciu lat – jak dobrze opanowaliście trudną sztukę czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i praktycznego korzystania ze zdobytej wiedzy.

W tym bardzo ważnym dniu wszystkie myśli Waszych rodziców i nauczycieli będą właśnie przy Was. Korzystając z okazji, pragnę złożyć im gorące podziękowania za wspólny trud włożony w Wasze wychowanie i nauczanie.

Wiem, że po sprawdzianie każdy z Was będzie stawiał sobie to najważniejsze pytanie: Jak mi poszło? Pierwszą ciekawość będziecie mogli zaspokoić już w tym samym dniu. Godzinę po zakończeniu sprawdzianu Centralna Komisja Egzaminacyjna na swojej stronie internetowej (www.cke.edu.pl) opublikuje testy egzaminacyjne, informacje o tym, co sprawdzały poszczególne zadania, poprawne odpowiedzi i przykłady dobrych rozwiązań zadań. Te same informacje znajdziecie na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Kończąc, życzę Wam na sprawdzianie powodzenia. Składam również serdeczne życzenia zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych.

                                                                                        Roman Giertych
                                                                        Minister Edukacji Narodowej

oraz dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:

Warszawa, 12 kwietnia 2007 r.
Drodzy Szóstoklasiści!
Za nami ogólnopolski sprawdzian – pierwszy bardzo ważny egzamin w Waszej szkolnej historii, którą tworzycie od chwili, gdy sześć lat temu po raz pierwszy przekroczyliście progi szkół podstawowych. Przez ten czas, prowadzeni przez Waszych nauczycieli i rodziców, włożyliście ogrom trudu w to, by z każdym dniem coraz więcej wiedzieć i umieć, by z każdym dniem stawać się mądrzejszym i lepszym. Bardzo Wam za to dziękuję, jestem też pełen uznania dla Waszych edukacyjnych przewodników – nauczycieli i rodziców.
Mam nadzieję, że ten sprawdzian dał Wam okazję do jak najlepszego wykazania się biegłością w czytaniu, pisaniu, rozumowaniu, korzystaniu z informacji i wykorzystywaniu wiedzy w praktyce. To niezwykle ważne umiejętności, gdyż od ich opanowania zależy, czy dobrze będziecie sobie radzić z nauką w gimnazjum.
Już dziś możecie sprawdzić, jak sobie poradziliście ze sprawdzianowymi zadaniami. Publikujemy je dla Was wraz z poprawnymi odpowiedziami i przykładami rozwiązań ocenionymi na maksymalną liczbę punktów. Oprócz tego przy każdym zadaniu zamieszczamy komentarz, w których wskazujemy, jaką umiejętność powinniście opanować, żeby sobie z rozwiązaniem tego zadania dobrze poradzić. Bardzo proszę, abyście cały ten materiał pilnie przestudiowali wraz z Waszymi rodzicami i nauczycielami. Jeśli zaś okaże się, że któreś z zadań przysporzyło Wam sporo kłopotów, to koniecznie jak najszybciej poćwiczcie umiejętności, których ono dotyczyło. Pod żadnym pozorem nie czekajcie, aż spełni się przysłowie: Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał. Pamiętajcie, że każdy Jaś, który się czegoś nie nauczył, może się wziąć do pracy i nadrobić zaległości.
Zwróćcie również uwagę na opublikowany komiks. Znajdziecie w nim informacje o tym, co od dziś się będzie działo z Waszymi pracami, oraz o ważnych datach dotyczących wyników sprawdzianu. Wszystkie te materiały są także zamieszczone na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.
Kończąc, serdecznie Was pozdrawiam i życzę dobrych wyników.

dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej











Artykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=43