Pierwszy egzamin
Data: 04-04-2006 o godz. 09:40:00
Temat: PHP-Nuke


 W dniu dzisiejszym (4 kwietnia) 22 uczniów klasy szóstej naszej szkoły przystąpiło do pierwszego w życiu egzaminu - ogólnopolskiego sprawdzianu wiedzy i umiejętności. Sprawdzian ten jest podsumowaniem ich sześcioletniej nauki w szkole podstawowej. Wszyscy uczniowie przybyli do szkoły odświętnie ubrani. Nie udało się uniknąć atmosfery lekkiego zdenerwowania. Jest to zrozumiałe, ponieważ każdy chciałby wypaść jak najlepiej...

Z okazji egzaminu Pan Minister Jarosław Zieliński skierował do uczniów list następującej treści:

"Drodzy Szóstoklasiści,

 4 kwietnia przystąpicie do pierwszego w życiu egzaminu - ogólnopolskiego sprawdzianu wiedzy i umiejętności. To będzie doniosły dzień w Waszym życiu, bo ten sprawdzian jest podsumowaniem Waszej sześcioletniej nauki w szkole podstawowej. Dzięki niemu możecie przekonać się, jak dużo nauczyliście się w ciągu tych lat. Sprawdzian daje każdemu z Was okazję do wykazania się biegłością w czytaniu, pisaniu, korzystaniu z informacji, rozumowaniu i praktycznym korzystaniu ze sdobytej wiedzy. Opanowanie tych umiejętności jest niezwykle ważne. Dzięki nim będziecie sobie dobrze radzić z nauką w gimnazjum.
 To będzie bardzo ważny dzień w Waszym życiu z innego jeszcze powodu. 4 kwietnia staniecie się reprezentantami Waszych szkół. To wielki zaszczyt, ale zarazem wielka odpowiedzialność. Wasza postawa w trakcie sprawdzianu oraz uzyskane wyniki pokażą, jak skuteczny okazał się trud nauczycieli włożony w Wasze wychowanie i nauczanie. Ogólnopolski sprawdzian daje okazję do zebrania owoców wspólnej pracy uczniów i nauczycieli.
 4 kwietnia, godzinę po zakończeniu sprawdzianu, Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje na swojej stronie internetowej (www.cke.edu.pl) informacje o zadaniach, które rozwiązywaliście. Zostaną tam również omówione umiejętności, które sprawdzano, oraz zamieszczone przykłady poprawnych rozwiązań. Informacje te znajdziecie również na stronach internetowych Waszych okręgowych komisji egzaminacyjnych. Zachęcam do uważnego przeczytania tych informacji. Nie zapomnijcie też porozmawiać na temat sprawdzianu z Waszymi rodzicami i opiekunami.
 Na koniec, nawiązując do starego obyczaju, życzę Wam połamania długopisów lub piór na sprawdzianie. Trzymam kciuki za każdego z Was!"

 W galerii możecie oglądnąć kilka zdjęć wykonanych tuż przed rozpoczęciem sprawdzianu.Artykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=5