Podsumowanie IV. konkursu na stroik wielkanocny
Data: 19-04-2014 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


"Najważniejszą rzeczą jest sprawianie radości bliźnim – to
najlepsze, co można uczynić na tym świecie".
Peter Rosegger
Organizatorem Konkursu na Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny była świetlica szkolna, a adresatem szkoły podstawowe z terenu gminy Tyczyn.
Na konkurs wpłynęło 97 prac z następujących szkół: 45 z Borku Starego,  8 z Hermanowej, 4 z Kielnarowej, 27 z Matysówki i 13 z Tyczyna.

Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań plastycznych uczniów, inspirowanych zwyczajami i tradycjami Świąt Wielkanocnych.
Jury w składzie: Barbara Mroczka (plastyk) i Małgorzata Chlebek (artysta plastyk) oceniło prace konkursowe pod kątem zgodności z tematem, kreatywności i wyobraźni, estetyki wykonania oraz oryginalnego podejścia do tematu, zgodnego z główną ideą konkursu.
Podczas oceniania prac w szczególności zwracano uwagę na samodzielne wykonanie stroika.
Zgodnie z regulaminem oceniano prace wykonane indywidualnie.
Tak jak w ubiegłym roku zdecydowana większość prac pozbawiona była gotowych-sklepowych elementów, co znacząco podniosło walory artystyczne stroików.
Ocenić prace plastyczne jest bardzo trudno dlatego jury wiele się natrudziło, żeby wyłonić zwycięzców.
Doceniając chęć wzięcia udziału w konkursie i trud poniesiony w przygotowanie stroików organizator przekazał wszystkim uczestnikom drobne upominki a wybrani przez jury autorzy prac zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.
Prace konkursowe zostały ocenione w trzech kategoriach wiekowych: klasy "0", klasy I-III, klasy IV-VI.
W kategorii wiekowej klas "0" jury przyznało nagrody dla: Wiktorii Wrona (SP Tyczyn), Anny Szela, Izabeli Michalik, Marcela Michalika i Kacpra Błorzko (SP Matysówka), Patrycji Chruściel, Zuzanny Skaba, Mai Szpala, Adriana Pękali, Maksymiliana Sowy i Julii Opioła (SP Borek Stary).
W kategorii klas I-III  wyróżnienia otrzymali:  Karolina Budak  (SP Matysówka), Gabriela Pyziak (SP Matysówka), Kacper Belcyr (SP Matysówka), Gabriela Sobkowicz (SP Borek Stary), Patrycja Fuglewicz (SP Borek Stary), Dawid Ścibor (SP Borek Stary).
III miejsce ex aequo zajęły  Julia Rabiejewska (SP Tyczyn) i Monika Mazurkiewicz (SP Kielnarowa), II miejsce ex aequo Daria Marcinek (SP Tyczyn) i Jakub Pociask (SP Borek Stary), I miejsce ex aequo Anita Tendelska (SP Kielnarowa) i Zuzanna Rabczak (SP Borek Stary).
W kategorii wiekowej  klas IV-VI wyróżnienie otrzymali:  Oliwia Hałoń (Hermanowa), Magdalena Lasota, Julia Patrzyk, Andżelika Pękala i Aleksandra Ossolińska (wszystkie SP Borek Stary). III miejsce zajęła Helena Wróbel (SP Kielnarowa), II Jakub Paluch (SP Hermanowa), a I miejsce zajęła Nikola Rząsa (SP Borek Stary).
Nagrody i dyplomy wszystkim laureatom wręczył dyrektor szkoły Lucjan Osiadły.
Później została przedstawiona prezentacja multimedialna pod tytułem „Zwyczaje wielkanocne”.
Laureaci podczas prezentacji mieli okazję zobaczyć zdjęcia z Misji w Kamerunie ponieważ konkursowe stroiki stały się przedmiotem charytatywnej akcji wspierającej działalność tej Misji.
W Niedzielę Palmową na placu przed Sanktuarium OO.Dominikanów w Borku Starym zbierano wolne datki w zamian za wielkanocne stroiki.
Gratuluję wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu wykonania pięknych i niepowtarzalnych stroików wielkanocnych oraz dziękuję wszystkim tym, którzy wsparli finansowo Misję w Kamerunie.
Dziękuję za podjęty trud i życzę dalszych sukcesów.

                                                                                                                        Magdalena Kawa-SzpalaArtykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=673