Spotkania z policjantami
Data: 22-09-2007 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


Bezpieczeństwo wszystkich uczniów w drodze do i ze szkoły to jedno z najważniejszych zadań jakie stawiamy sobie wraz z rozpoczęciem każdego roku szkolnego. W związku z tym, 20 września odbyło się spotkanie uczniów klas "0" - III z policjantami, pod hasłem" "Bezpieczna droga do szkoły". W szkole gościli zaproszeni panowie: młodszy aspirant Bogusław Filip oraz starszy posterunkowy Radosław Pociask.Z zaciekawieniem wszyscy obejrzeli film przedstawiający zagrożenia, jakie czyhają na dzieci poruszające się po drodze...

Panowie policjanci przypomnieli też uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nie tylko na drodze, ale także w domu i w szkole. Wszystkie dzieci miały też swoje "pięć minut", aby zadać pytania i usłyszeć wyczerpującą odpowiedź. Niewątpliwą pamiątką z tego spotkania były dyplomy wręczone wszystkim uczniom przez policjantów i pamiątkowe zdjęcia u boku stróżów prawa. Wielkim zaskoczeniem i ogromną niespodzianką dla dzieci był czekający przed szkołą policyjny radiowóz.
Jesteśmy pewni, że to niecodzienne spotkanie i przestrogi udzielone przez policjantów na długo pozostaną w pamięci uczniów.
Spotkanie zorganizowała Pani Anna Filip.Kilka dni póżniej, 26 września podobne spotkanie odbyło się z uczniami klas IV-VI. Poprowadził je młodszy aspirant Bogdan Filip. Oprócz problemów poruszanych z młodszymi dziećmi pan policjant przedstawił problematykę odpowiedzialności karnej nieletnich. Odpowiedział na wiele pytań postawionych przez uczniów.
Ilość postawionych pytań świadczy o tym, że spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród dzieci starszych.Artykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=68