Niecodzienne spotkanie z rodzicami
Data: 22-05-2014 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


„Dlaczego warto zdrowo się odżywiać? Przecież jedzenie jest częścią naszego życia, w związku z tym powinno dostarczać nie tylko podstawowych składników odżywczych, ale i przyjemności. Wybór właściwych produktów w naszej codziennej diecie ma ogromne znaczenie dla zapewnienia zdrowia, energii życiowej i dobrego funkcjonowania” – takie m.in. słowa skierowały dzieci do zgromadzonych rodziców w Szkole Podstawowej w Borku Starym na wywiadówce w dniu 9 maja.
Próbą znalezienia odpowiedzi na postawione na wstępie pytanie było 3-aktowe przedstawienie pt. „Szła Marlenka do cukierni” w wykonaniu uczniów klas IV i VI.

Trochę humorystyczna, lecz kształcąca inscenizacja skłaniała do refleksji nad własną dietą, zdrowiem, stylem życia.
Wyraźnie wskazywała na zależność pomiędzy zwyczajami żywieniowymi a występowaniem groźnej choroby cywilizacyjnej, jaką jest otyłość.
Dopełnieniem rozważań na temat właściwego odżywiania była degustacja zdrowych potraw z owoców i warzyw wykonanych przez uczniów naszej szkoły.
Wieloskładnikowe sałatki, pożywne koktajle i soki oraz kolorowe szaszłyki ze świeżych owoców i warzyw nie tylko przyciągały wzrok, ale także wybornie smakowały.
Obecni na spotkaniu rodzice, próbując potraw przygotowanych przez swoje „pociechy”, zgodnie twierdzili, iż są one nie tylko pięknie podane, ale przede wszystkim bardzo smaczne.

                                                                                                                                     Jadwiga SitekArtykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=683