Muzyczny dzień w naszej szkole
Data: 12-03-2017 o godz. 00:00:00
Temat: PHP-Nuke


Wtorek – 7 marca 2017 r. upłynął w naszej szkole w bardzo przyjemnej, muzycznej atmosferze. Już od godziny 9:50 w całym budynku rozbrzmiewały dźwięki instrumentów dętych. Było to za sprawą Szkoły Muzycznej Yamaha, która kolejny już raz przyjechała do nas, aby zaprezentować wspaniały i bogaty program.
Tym razem zostaliśmy uraczeni dźwiękami instrumentów dętych blaszanych.
We wspaniałych humorach dzieci miały okazję posłuchać doskonałej muzyki, a także dowiedzieć się wielu interesujących ciekawostek odnośnie tej grupy instrumentów.
Jak zawsze, uczniowie mogli wziąć udział w występie, przymierzyć stroje związane z tematem oraz z bliska podziwiać instrumenty, a nawet próbować na nich zagrać.

Bezpośrednio po lekcjach muzycznych z Yamahą, dzieciaki z całej szkoły miały okazję uczestniczyć w kolejnej lekcji, którą dla nich poprowadziła tym razem  Mobilna Filharmonia.
Prowadzący zajęcia zaprezentowali swój program w sposób ciekawy i zajmujący. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali grę na różnorodnych instrumentach muzycznych tj. na flecie, skrzypcach, altówce i pianinie cyfrowym.
Naszym wychowankom bardzo podobały się również solowe występy, które zaprezentowali prowadzący.
Tematem tej audycji były „Klasyczne przeboje na różne nastroje”.
Zajęcia bardzo podobały się uczniom, którzy zostali zaangażowani do czynnego udziału i nauczyli się tańczyć kankana i walca. Rozśpiewani i radośni wrócili do szkolnych zajęć.

                                                                                                                                Elżbieta KoniewiczArtykuł jest z Szkola Podstawowa w Borku Starym
http://www.spborek.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.spborek.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=997